top of page
Search
  • עם תרגום משני גורמן) יוספה)

תהליכים מקוצרים להגשת טפסי מס אמריקאיים


האם את/ה קצת מאחר/ת בדיווח המיסים שלך?

אולי לא ידעת שאת/ה חייב/ת לדווח לרשויות המסים בארה"ב, ובדיוק קראת את "מבוא לחיים בארץ", ורק עכשיו הבנת שיש לך דברים להשלים.

איפה מתחילים?

כל שבוע אני מדברת עם אזרחי ארה"ב החיים בחו"ל שלא הבינו שהם היו אמורים להגיש טפסי מס הכנסה לארה"ב מדי שנה. רבים קוראים לי כי הם שמעו שהם יכולים לקבל USD 1,000 מממשלת ארה"ב עבור כל ילד.

מה שצריך לדעת

אם יש לך ילדים בעלי מספרי ביטוח לאומי (social security numbers - SSNs), את/ה יכול/ה לקבל עד 1,000 דולר לילד. (בפוסט אחר ארחיב עוד על זיכויים הניתנים להחזר).

מה שאנשים רבים אינם מבינים הוא ש"תכנית קרדיט לילד" (דו"ח מספר 8812) הוא חלק מטופס 1040 שלהחזר מס הכנסה פרטי לאזרחי ארה"ב(Form 1040 US Individual Income Tax return). אך חשוב לציין, החובה שלך מול החוק להגשת טפסי החזר מס אינה קשורה לזכאות שלך לקבלת החזר כספי. כאזרח אמריקאי לא קשור להיכן אתה מתגורר, אתה עדיין נדרש על ידי החוק להגיש טפסי החזרי מס בכל שנה, כאשר ההכנסה הכוללת שלך(בכל מדינות העולם) מגיעה לדרגה המינימאלית בפני החוק. אתה לא יכול להגיש בקשה רק לשנים שבהן אתה רוצה לקבל החזר.

ל-IRS (מוסד מס הכנסה של ארה"ב) יש תוכנית לקצר את תהליך עדכון הדיווחים שלך.אם בעבר לא דיווחת על חשבונות זרים ברשותך דרך טופס (FBAR (Form 114 Foreign Financial and Bank Accounts Report או שלא דיווחת על הכנסה כלשהיא על טופס החזר מס האמריקאי, ולא התחמקת מתשלום מיסים בכוונה, את/ה יכול/ה לדווח על דוחות מאוחרים שלך דרך "תכנית ה-IRS להגשת טפסי מס בתהליך המקוצר וציות לנהלים"(לעיתים גם נקראת תוכנית ה"חנינה" או תכנית ה"מקוצרת"), ובכך להימנע מקנסות וחקירה פלילית.

התהליכים המקוצרים זמינים לאזרחי ארה"ב ומחזיקי גרין קארד החיים מחוץ לארצות הברית. למטרות מאמר זה, אני מניחה שאת/ה חי/ה מחוץ לארה"ב משנת 2013.

הדרישות הדיווח

  • 3 טפסי החזרי מס אמריקאים מאוחרים, או שלושה טפסי החזרי מס שתוקנו לדווח על הכנסה זרה, שלא דווחה במקור. עד יוני 2017, הטפסים יכולים לכלול החזרי מס עבור השנים 2013,2014 וגם 2015. או על פי אותן שנים שבהן נדרש החזר מס על סמך מה שמוצג כאן.

  • 6 טפסי FBAR מאוחרים- בין השנים -2015-2010- או על פי אותן שנים כאשר היתרה המקסימאלית הכוללת של כל החשבונות הכספיים הזרים שלך עולה על 10,000 דולר אמריקאי. כמפורט כאן.

  • טופס מס הכנסה 14653 המאשר כי אי הגשת טפסי החזר מס או טפסיFBAR נובעת מהתנהגות לא בכוונה, כולל הצהרה אישית המתארת את הרקע שלך,והסבר מדוע לא הוגשו בזמן טפסי החזרי המס או דוחות ה- FBAR. התנהגות לא בכוונה מוגדרת על ידי ה-IRS כהתנהגות הנובעת מרשלנות, חוסר כוונה או טעות הנובעת מאי הבנה של תום לב לדרישות החוק.

למה להשתמש בתהליכי המקוצרים ולא רק להתחיל להגיש מעתה והלאה, או לצבור את כל השנים שלא דיווחת ל"גילוי נאות"?

ה-IRS מבטיח שכל משלם מסים זכאי להשתמש בתהליכים המקוצרים ויעמוד בכל ההוראות, לא יהיה כפוף ל:

• קנסות על אי דיווח (עד 25% מסים שלא שולמו)

• קנסות על אי-תשלום (עד 25% מסים שלא שולמו)

• קנסות הקשורים לאי-דיוק (בדרך כלל 25% מכל תשלום חלקי)

• קנסות על דו"ח מידע ($250 -$3,000,000)

• קנסות FBAR או יותר ($10,000 - $100,000)

משלמי המסים שמגישים טפסי החזרי מס במסגרת התהליכים המקוצרים עשויים עדיין להיות חייביםבמס וריבית נוספים, אבל הם יהיו מוגנים מפני קנסות ובקשות נוספות של תשואות מס.

לדוגמה: אם רק עכשיו הבנת שאת/ה צריכ/ה לדווח על מס, ואת/ה מגיש/ה את טפסי ההחזר מס עבור שנת 2016 את טופס ה-FBAR, את/ה עלול/ה לקבל מכתב מה-IRS המבקש דיווחים נוספים על כל שנים קודמות. ואז אין לך זכאות להגשה תחת הגנות של תוכנית התהליכים המקוצרים, ואת/ה יכול/ה להיות כפופ/ה לקנסות המוזכרים לעיל.

תוכניות החנינה של המדינה: אם אתה נחשב לתושב של מדינה בתוך ארה"ב, או אם יש לך הכנסה ממדינה אמריקאית המחייבת החזר מס הכנסה, דונ/י בכך עם רואה חשבון אמריקאי מוסמך(CPA)או סוכן רישום(EA) מנוסה בגילוי נאות עבור שנים רבות. ברוב מדינות ארה"ב יש "חנינה" בצורה כלשהיא בתהליך גילוי נאות להגשת החזרי מס באיחור.

האם תחוייב/י במס או שתקבל/י החזר?

באופן כללי מאוד, אם את/ה חי/ה ועובד/ת בישראל, וכל ההכנסה שלך היא גם כעובד/ת או מריבית בנקאית והשקעות עם מס שכבר נוכה, את/ה כנראה לא חייב/ת מס לארצות הברית.

אם יש לך ילדים מתחת לגיל 17 עם מספרי ביטוח לאומי אמריקאי (SSN) ואת/ה הרווחת בין $3,000 - $55,000 ייתכן שתוכל/י לקבל $1,000 לכל ילד עבור כל שנה שהוגשה בה טפסי החזר מס (רטרואקטיבית ל-2013, אם את/ה מגיש/ה עכשיו, והילדים היו בעלי מספר ביטוח לאומי עד מועד פירעון התשואה). אם הרווחת יותר מ-$55,000, את/ה עדיין זכאי/ת להחזר מס, אבל הערך יורד בהדרגתיות, על בסיס ההכנסה שלך והסטטוס המגיש/ה.

אם את/ה או חוסה שתלוי בך, היה סטודנט/ית בהיקף חלקי לפחות בארבע השנים הראשונות של תוכנית כלשהיא לתואר אקדמי, ייתכן שגם תהי/ה זכאי/ת לקבלת החזר עד $1,000.

אם היה לך רווח מעבודה עצמית בשנים 2013-2015, את/ה כנראה חייב/ת לשלם מס עבודה עצמית (כולל ביטוח לאומי אמריקאי) וריבית. (מקרים חריגים חלים על תושבים של מדינות עם הסכמי הסדרי ביטוח לאומי עם ארה"ב. ישראל אינה אחת מאותן מדינות, ותשלום ביטוח לאומי בישראל, לא פוטר אותך מתשלום לביטוח לאומי בארה"ב).

אם הרווחת מנכס שכור שהיה פטור מהגשת טפסי מס בארצך (כגון ישראל), ייתכן שאת/ה חייב/ת כסף על ההכנסה הזאת, כי זה לא פטור ממס בארה"ב.

לשאלות או הערות, אנא שלחו לי מייל לכתובת yosefa@hubertaxcpa.com


178 views0 comments

Commenti


bottom of page